Re: ..niejasne dylematy .. reakcje FORUM

speedyhawk napisał:

> Radzę samodzielnie pracować nad swoimi publikacjami, a nie opierać się na

> przeróżnych bzdurach wypisywanych na forum Nauka.

Oczywiste jest, że samodzielnie pracuję nad każdą moją następną publikację. Czasami niektóre fragmenty przedstawiam na tym Forum, aby sprawdzić reakcje pewnej populacji. Oczywiście nie jest jasne, czy uczestnicy niniejszego forum .. są próbką reprezentatywna z populacji ogólnej. W szczególności nie wiem czy ilość wypowiedzi formułowanych w sposób obraźliwy jest przeciętna, charakterystyczna dla populacji ogólnej ?

Nawiasem mówiąc .. bardzo ciekawy tekst na ten temat, tzn. na temat tzw. „hejtu” (od hate) w Internecie jest dostępny pod.:

wiadomosci.wp.pl/kat,1329,title,Fala-negatywnych-komentarzy-po-smierci-Jana-Kulczyka-Skad-sie-bierze-hejt-w-internecie,wid,17739608,wiadomosc.html

Nie jest mi obojętna kondycja osób grupy dyskusyjnej „NAUKA” ! Dlatego utworzyłem wcześniej wątki .:

forum.gazeta.pl/forum/w,32,158225209,158225209,Moc_obliczeniowa_komputerow_a_mental_capacity_.html ( – to dla zorientowania się o ogólnej wydajności myślowej grupy )

forum.gazeta.pl/forum/w,32,157449285,157449285,Kapital_spoleczny_w_Polsce_i_Czechach_jak_mierzyc.html (- to dla umożliwienia samooceny swojej umiejętności do współpracy )

forum.gazeta.pl/forum/w,32,158053539,158053539,Nauczyciel_akademicki_mentor_zyciowy_wg_L_C_W_.html ( – to dla oceny jakości zarządzania grupą osób współpracujących.

Jak to wypadło !?! – każdy widzi !

Tym nie mniej wracając do punktu w którym jestem, opracowując tekst o aktualnej pladze dopalaczy w Polsce poszukuję prawidłowych odpowiedzi na wątpliwości wysłowione wczoraj – w rozdziale spisywanego artykułu [„… Pilne, obecne dylematy prawne i organizacyjne wymagające pogłębionego rozeznania i rozwiązania.

– a ściślej .:

1. Dla szerokiego grona osób …

Uściślając pytanie dotyczące stanu prawnego ważne jest, aby wiedzieć, które NSP można – w małych ilościach legalnie posiadać?

2. Dla grupy osób, które są związane z „wytwarzaniem i dystrybucją” substancji psychoaktywnych

… Należy jednak uświadamiać sobie, że zaistniał nowy sposób zdefiniowania takich substancji [23], a mianowicie, iż są to substancje „ używane zamiast środka odurzającego lub substancji psychotropowej (wykazy wg. grup) lub w takich samych celach jak środek odurzający lub substancję psychotropowa”. Wobec obowiązywania takiej definicji, produkcja i rozprowadzanie każdej substancji, która wykazuje cechy substancji psychoaktywnej jest nielegalna – zapewne z wyjątkiem substancji tradycyjnie dopuszczonych do sprzedaży w sklepach spożywczych takich jak kawa, herbata, itp. – co jest kontrolowane przez odpowiednie działy służby sanitarno – epidemiologicznej.

Studiowanie

[… 23. Dz. U. z 2015 r., poz. 875 – Dziennik Ustaw

www.dziennikustaw.gov.pl/du/2015/875/D2015000087501.pdf ..]

….- niestety nie jest efektywne.

Jeśli ktoś posiada konkretną wiedzę umozliwiającą odpowiedż na te tematy to proszę Szanownych Państwa o podpowiedzi ! ~ Andrew Wader