Re: Nikodem powinien być moderatorem

speedyhawk,

ależ ja nie mam nic przeciwko, aby poruszać tematy związane z naukami społecznymi. Tylko niech wpisy mają coś wspólnego z NAUKĄ!

Jak słyszę takie argumenty jak: „Arabowie sami powinni dojść czego oni chcą” albo „islam nie pogodzi się z demokracją” to mi się wątroba przewraca. Są to opinie światopoglądowe, które z nauką nie mają nic wspólnego!

Za nic mam, że wypowiada to jakiś profesor. Jest to światopoglądowa publicystyka i nic więcej. Tym bardzie że padają uogólnienia trudne do zniesienia. Gość jakby nie dostrzegał różnic między polskimi Tatarami, Turkami, niemieckimi Turkami, Tunezyjczykami, Irańczykami, Saudyczyjkami i… mieszkańcami Indonezji. W każdym z tych krajów islam ma inne oblicze.

Jak słyszę takie opinie: afroamerykanie są genetycznie upośledzeni, bo wśród nich jest wyższa przestępczość i więcej nastoletnich matek, co pokazują BADANIA NAUKOWE, to dostaję rzucawki!

Myślę, że to forum się nie nadaje do tego, aby badania naukowe wyrwane z całego kontekstu akurat tutaj wspierać swoje przekonania światopoglądowe czy polityczne.

Akurat nauki społeczne mają to do siebie, że granica między nauką a przekonaniami, uprzedzeniami, polityką jest wyjątkowo płynna. Dlatego większość tu zamieszczanych wpisów i wątków lepiej by pasowała do innych forów.

W tym wątku jest już 48 wpisów, a wciąż nie widzę żadnej wypowiedzi, która z nauką miałaby cokolwiek wspólnego.

Istnienie seksuologii jako nauki naprawdę nie jest powodem, aby tutaj dyskutować nad „cyckami dody”.